Sú hnedé vajcia výživnejšie ako biele?

Zaregistrujte sa alebo použite pre prihlásenie Váš účet na        
0

Sú hnedé vajcia výživnejšie ako biele?

Sú hnedé vajcia výživnejšie ako biele?:
áno
 38% (5)
nie
 62% (8)
Počet odpovedí: 2
2

Nie sú. Farba škrupiny nemá vôbec nič spoločné s nutričnými hodnotami vnútri, hoci hnedé vajcia často bývajú drahšie. Nie však preto, že by boli lepšie, ale preto, že ich znášajú sliepky s červeným perím a tie sú vzácnejšie.

Kdeže. Hybridov so znáškou vajec s hnedou škrupinou je na farmách podstatne viac, len niektoré haly obsahujú nosnice znášajúce biele vajcia, niektoré obchody ich chcú pred Veľkou nocou kvôli možnosti farbenia. Čo sa týka výživových hodnôt, tie závisia od spôsobu kŕmenia sliepok, nie od farby škrupiny. dobre "a" zdravo

0

"Z hľadiska obsahu výživných látok však neexistuje rozdiel napríklad medzi slepačími vajcami s hnedou a bielou škrupinou, pretože farba je ovplyvnená typom nosnice."

http://www.aerobic.sk/index.php?id=clanky_detail&kat=vyziva_a_pitny_rezim&kod=00185&nazov=Je%20zdrav%E9%20jes%9D%20vajcia%20?

ale môj názor je ten, že určite LEPŠIE vajcia sú tie s hnedou škrupinou a keď chceš ozaj dobré vajcia, tak jedine domáce.

keď nemáš možnosť domácich vajec, kupuj aspon tie z podstielkového chovu.

Na farbe naozaj nezáleží. A čo sa týka podstielky, tak ano, sú drahšie, sliepky sú slobodnejšie a vajcia zasratejšie, lebo v klietke je všetko automatizované a čisté. A kŕmené sú rovnako. Tak si vyber... dobre "a" zdravo